Nöbetçi Eczaneler
ÇALIŞMA SAATLERİ Hafta İçi : 09:00 – 19:00 Cumartesi Günü : 09:00 – 15:00 Öğle Tatili : 12:30 – 13:30
Kocatepe Mah. Yorum Sokak No:1Bayrampaşa/İstanbul
22 Şubat 2024

Hukuki Yönetim

Sitelerde oturmanın neticesinde toplu yaşaman alanlarında uyulması gereken bir takım kuralların getirilmesi ihtiyacı üzerine kanun koyucu Site Ve Apartmanlarda  uyulması gereken kuralları içeren yasalar yapmıştır. Ülkemizde bu konuyu düzenleyen yasa 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Yasasıdır. Günümüz yaşam alanlarında site yönetimlerinin karşılaştığı sıkıntı ve sorunlar, her zaman yönetim tarafından çözülemeyeceği gibi, muhatap bulunan kişilerce çözümden yana uzak bir tavrın da sergilenmesi sonucu site yönetimi tarafından düzenli şekilde ilerlemesi gereken sistem birtakım manilere uğrayabilir. Site yönetimleri tarafınca çözülemeyen bu tür aksaklıkların giderilmesi için yasal işlem süreçlerinin belirli bir zaman sonra başlaması kaçınılmaz olmaktadır, fakat bu tür durumlarda yönetimin çabaları yeterli gelmediği ve yasal işlemler için ehliyeti olmadığı için site yönetimi tarafından bu konulara vakıf kurum veya kişiler aracılığıyla işlemlerin devam ettirilmesi gerekir.

HUKUKİ GÖREVLER

-Yönetim planının KMK. ve ilgili yasalara uygun yapılması

-İşletme projesinin 2004 sayılı icra ve iflas kanununun 68. maddesi 1. fıkrasında belirtilen belgelerden sayılmasının sağlanması.

-Genel kurul toplantı ve kararlarının usulüne uygun olması

-Borç ve yükümlülüklerini yerine getirmeyen kat malikleri ve 3. şahıslar hakkında noter kanalıyla ihtar ve ihbarname çekilmesi

-İcra takibi yapılması

-Dava açılması

-Firmalar ile yapılacak sözleşmelerden doğabilecek ihtilafların en aza indirilmesinin sağlanması